Bezpłatne szkolenie dla seniorów

Pomóż babci lub dziadkowi trafić na tą stronę, wyślij ich na bezpłatne szkolenie. Biblioteka Publiczna w Parczewie organizuje spotkanie dla seniorów w ramach akcji Tydzień z internetem. Zostało mało czasu – termin czwartek 21 marca godz. 10:30 – 12:00

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Robimy (w Parczewie) musical

W dniu 18 marca w restauracji „Alma” w Parczewie odbył się koncert podsumowujący projekt „Robimy Musical”. Projekt został zrealizowany przez Parczewski Dom Kultury w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zapraszam na relację filmową z finału imprezy.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Rodzinne kolędowanie cz.1

6 stycznia w II Powiatowych Prezentacjach Kolęd i Pastorałek wzięło udział ok. stu wykonawców (zespoły ludowe i śpiewacze, soliści) z powiatu parczewskiego. Zaśpiewały zespoły: „Sosna” z Sosnowicy, „Rumenok” z Hołowna, „Wrzeciono” z Podedwórza, „Kamelia” i „Alebabki” z Gródka Szlacheckiego”, „Jednolatki” z Kol. Miłków, „Kalina” z Jabłonia, „Ech Dębowej” z Dębowej Kłody”, „Perły Chmielowa” z Chmielowa, „Złota Jesień” i „ Taaka Paka” z Parczewskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpiły również grupy dziecięce: „Czadowe Trio”- uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie i duet wokalny – Wiktoria Siwek i Izabella Nosal ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Caritas” w Parczewie oraz soliści (dzieci i dorośli): Pani Teresa Gdela z Kol. Miłków, siostry – Małgorzata i Joanna Kowalczyk z Glinnego Stoku, Joanna Kaczor, Paulina Lewczuk, Izabella Nosal, Klaudia Drożdżyk i jej brat Marcel oraz Katarzyna Golecka, a także Marcin Kowalczyk z zespołem. Pierwsza część filmu z imprezy w dziale filmowym.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

IV Parczewski Miting Rowerowy – wyścig

11 czerwca 2011 obył się wyścig kolarski drogami powiatu parczewskiego na trasie Parczew  – Dębowa Kłoda – Uhnin – Kodeniec – Podedwórze – Jabłoń – Parczew 62 km (dla większości kategorii obowiązywał dystans 122 km, czyli trasa x2). Wcześniej został opublikowany film z wręczenia nagród oraz zdjęcia z imprezy. Obecnie w dziale filmowym relacja z przebiegu zawodów.

Więcej o imprezie oraz wyniki na stronie rowerowegoparczewa. Kolejne spotkanie pasjonatów kolarstwa planowane jest 20 maja b.r. – zapraszamy do udziału i dopingu.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

XX finał WOŚP

Główny koncert XX Finału WOŚP odbył się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, gdzie publiczność mogła podziwiać umiejętności wokalne i taneczne lokalnych artystów. Na scenie zaprezentowały się m.in. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych nr 1 i 2 w Parczewie, grupy działające przy Parczewskim Domu Kultury, chór z miejscowego gimnazjum, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Urzędu Miejskiego, grupa wokalna „Happy Kids” z Gminnego Ośrodka Kultury w Milanowie oraz zespół Marcina Kowalczyka, Andrzeja Chodackiego i Lechosława Tarkowskiego. Zapraszam na relację filmową.

Wymienię (za stroną urzędu miasta) sponsorów i osoby wspierające akcję :

1. Koło Łowieckie „Daniel 49″ z Parczewa;
2. Sklep złotniczy Krzysztofa i Krzysztof Krzewscy;
3. Pracownia i sklep złotniczy Teresa i Jerzy Prokofij;
4. SKOK Chmielewskiego w Lublinie oddz. w Parczewie;
5. Bank Gospodarki Żywnościowej w Parczewie;
6. Huta Szkła w Parczewie – Tadeusz Wrześniak;
7. Środowiskowy Dom Samopomocy w Laskach;
8. Sklep Spożywczy – Elżbieta i Piotr Czornak;
9. Zakład Mięsny „FELIX” z Rossosza – Feliks Ossowski;
10. Masarnia z Ostrowa Lub. –Tadeusz Harasim (sklep mięsny w halach);
11. Piekarnia – Marta i Roman Lipka;
12. Zakład cukierniczy – Tomasz Majewski;
13. Zakład Cukierniczy – Mariusz Czuryło;
14. Starostwo Powiatowe w Parczewie;
15. Bogusława Matejczuk;
16. Jadwiga Ogłozińska;
17. KPPSP w Parczewie (straż);
18. Firma „ AWERS” Parczew;
19. Krzysztof Lipski (malarz);
20. Antoni Gładun (malarz);
21. Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie;
22. Dariusz Gierliński;
23. Renata Paśnik (zakład kosmetyczny);
24. Mirosław Kasperczyk (pszczelarz);
25. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Parczewie.

Pomocy i wsparcia przy organizacji XX Finału WOŚP udzielali:
1. Pracownicy Jadłodajni (przy MOPS w Parczewie);
2. Pracownicy Banku PKO BP oddz. w Parczewie
3. Powiatowa Komenda Policji w Parczewie
4. Pracownicy Parczewskiego Domu Kultury
5. Tomasz Domański – nagłośnienie
6. Zespoły taneczne, wokalne, soliści z przedszkoli i szkół, PDK i GOK w Milanowie wraz z opiekunami.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

V przegląd chórów

W dniu 29 stycznia 2012 w parczewskiej bazylice odbył się piąty przegląd chórów z dekanatu i powiatu parczewskiego. Gościnnie wystąpił także chór męski z Międzyrzeca Podlaskiego. Ponad godzina wspólnego kolędowania zarejestrowana kamerą.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Wycieczka zaktualizowana

Zapraszam do obejrzenia zaktualizowanej wycieczki wirtualnej po Parczewie. W znacznej mierze są to całkowicie nowe etapy – obejmujące tereny ekspansji miasta w kierunku Wierzbówki i Siedlik, a także zmieniające się szybko osiedle Laskowska. Przy pierwszej okazji (w roku 2011) uszczegółowione zostały panoramy w rejonie osiedla Polna i przy stacji kolejowej.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Roboty webowe

Za oknem prawie -20 stopni, pogoda sprzyja więc przebudowie … strony :)

Ostatnie wpisy traktowały o dodaniu nowych panoram, teraz trzeba będzie się zabrać za trochę bardzie skomplikowane aktualizacje i uzupełnienia. Na pierwszy ogień poszło osiedle „Polna” – można już odwiedzać. Następne cele to oś. Laskowska i przy stacji kolejowej. Niektóre linki w panoramach mogą nie działać lub być nieaktualne. Ale to minie …

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Licealny polonez

28 stycznia 2012 uczniowie parczewskiego liceum świętowali studniówkę. Jeśli do matury przygotują się tak jak do poloneza, to powinni być pewni świetnych wyników egzaminu dojrzałości. Gratuluję i zapraszam na film.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Maszyna czasu

Po raz pierwszy uruchomiona została nowa funkcjonalność portalu. Z biegiem czasu po Parczewie podróżować będzie  można nie tylko przemieszczając się z punku do punku, ale także oglądając te same miejsca na przestrzeni lat. Zapraszam do porównania panoram wykonanych w roku 2010 i 2011, jak też odbycia spacerku od szpitala, po samiutkie Siedliki.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj